25. 04. 2024 — Znepokojivý vývoj ve věřitelském výboru EH Malina a.s.

Tři členové věřitelského výboru se postavili proti kontrole hospodaření EH Malina a.s.

Reorganizační plán předložený vedením EH Malina a.s. vzbuzuje znepokojení některých členů věřitelského výboru. Tři členové tohoto výboru, včetně společnosti Montujeme úsporu s.r.o., se postavili proti plánu, který počítá s předáním zakázek za symbolickou částku a likvidací společnosti.

Zpráva z forenzního šetření naznačuje, že úpadek Maliny není důsledkem podnikatelského selhání, ale úmyslného vybírání záloh od zákazníků s cílem je vyvést mimo společnost. Bohužel forenzní zpráva není dosud veřejně dostupná. Část věřitelského výboru se snaží prosadit opatření k navrácení finančních prostředků do majetkové podstaty EH Malina a.s., ovšem jiní členové věřitelského výboru - Ing. Miko, Bc. Kolbábek a společnost Miracoli Corp s.r.o. - blokují tato opatření, což vzbuzuje obavy o osud věřitelů.

Brněnský advokát Mgr. Robert Cholenský, Ph.D., zastupující společnost Montujeme úsporu s.r.o., vyjádřil údiv nad postojem členů věřitelského výboru, kteří blokují požadavky na transparentnost v hospodaření EH Malina a.s. Situace připomíná podle něj „film z podnikatelského prostředí v devadesátých letech“, a je mimo jeho představivost, aby člen věřitelského výboru hlasoval proti požadavkům na kontrolu finančních transakcí společnosti. 

Společnost Montujeme úsporu s.r.o. se nicméně nevzdává a bude pokračovat v boji za navrácení prostředků věřitelům, i když zbývá málo času do vypršení lhůty. Montujeme úsporu s.r.o. se snaží prosadit opatření k navrácení finančních prostředků do majetkové podstaty EH Malina a.s., avšak členové věřitelského výboru blokují tyto návrhy. Ing. Miko, Bc. Kolbábek a společnost Miracoli Corp s.r.o. brání snahám o transparentnost, což zvyšuje obavy o osud podvedených věřitelů EH Malina a.s.

 

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci limitovanou nabídku

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s limitovanou nabídkou. I vy můžete získat realizaci elektrárny do 30 dnů, jinak zdarma!


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.