Dotace

V oblasti životního prostředí se v poslední době děje mnoho věcí. Téma udržitelnosti se pravidelně objevuje v médiích, a dokonce i na plénu Evropské unie se podnikají významné kroky pro zlepšení životního prostředí. Proto nikoho nepřekvapí, že jeden z mnoha kroků, které vedou k lepším zítřkům, jsou dotace.

K 15. 02. 2024 proběhly změny ve výši dotací a některých podmínkách.
Více se dozvíte v samostatném článku na našem Blogu.

K 1. 09. 2023 proběhly změny v podmínkách pro získání dotace.
Více se dozvíte v samostatném článku na našem Blogu.

Nová zelená úsporám

Zkráceně NZÚ, Nová zelená úsporám je program podpory Ministerstva životního prostředí ČR, který byl zaveden v roce 2021 a jehož cílem je podpořit investice v oblasti energetiky obnovitelných zdrojů za účelem úspor ve spotřebě energie a snížení emisí skleníkových plynů. Program poskytuje finanční podporu jak pro domácnosti, tak pro komerční užití. Program se týká hned několika oblastí, ale pro nás je důležité, že mezi ně patří i solární energetika.

smaller_logo_nzu

Domácnost nebo komerce?

Dotační proces se výrazně liší v závislosti na tom, zda uvažujete o FVE pro domácnost, či zda pro nějakou komerční budovu. Několik zásadních rozdílů si můžete prohlédnout ve vedlejší porovnávací tabulce. Výše získané dotace se pak odvíjí od jednotlivých produktů a jejich ceny.

Dotace na míru

Našemu odbornému týmu záleží na úspěšném vyřízení všech vašich požadavků. Pomůžeme vám s počáteční předpokládanou kalkulací i dalšími kroky, které povedou v úspěšné vyplacení dotace pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Nedá se obecně říci, jak moc díky dotaci můžete nakonec ušetřit, protože celková částka, na kterou se dotace může v samotném výsledku vyšplhat, závisí na mnoha faktorech.

CHCI NEZÁVAZNOU NABÍDKU
Fotovolty - instalace v01.00_00_06_23.Still007
vliv_na_dotace

Faktory vlivu

Jak již zmiňujeme výše, dotační proces se liší v závislosti na účelu FVE. Výpočet jako takový je stanoven jako určitý procentní podíl z celkových nákladů na danou investici. Jaké jsou ale další proměnné které mají vliv na výslednou výši dotace, která vám bude poskytnuta?

Proces žádosti

Vzhledem k množství všech proměnných je nutné pečlivě vyplnit nejen žádost, ale také dodat mnoho dokumentace. Nebojte se, nebudete na to sami! Budeme s vámi po celou dobu a pomůžeme vám se vším tak, aby byla vaše žádost ve výsledku úspěšná.

HANDSHAKEEE
banky

Financování

Přestože dotace výrazně zmenší hodnotu nákladů, vlastní fotovoltaická elektrárna představuje vysokou investici. Pokud váháte z finančních důvodů, neváhejte využít nejrůznější možnosti financování. Naše firma dokáže zprostředkovat nabídky na financování s mnoha bankami, stačí si jen vybrat.

CHCI NEZÁVAZNOU NABÍDKU
Kontakty
Máte dotazy? Zajímá Vás více informací? Napište nám nebo zavolejte - kdykoliv.
address
Sídlo firmy Nad Kamínkou 1563, Zbraslav,
156 00 Praha 5
+420 720 111 111
address
Pobočka Morava Rostislavova 856/5, 796 01 Prostějov
+420 737 597 132
data
Identifikační údaje č.ú.: 5488385399/0800
IČO: 085 72 631
DIČ: CZ08572631

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci limitovanou nabídku

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s limitovanou nabídkou. I vy můžete získat realizaci elektrárny do 30 dnů, jinak zdarma!


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.


INFO PRO KLIENTY
EH MALINA