Dotace

V oblasti životního prostředí se v poslední době děje mnoho věcí. Téma udržitelnosti se pravidelně objevuje v médiích, a dokonce i na plénu Evropské unie se podnikají významné kroky pro zlepšení životního prostředí. Proto nikoho nepřekvapí, že jeden z mnoha kroků, které vedou k lepším zítřkům, jsou dotace.

K 1. 09. 2023 proběhnou změny v podmínkách pro získání dotace.
Více se dozvíte v samostatném článku na našem Blogu.

Nová zelená úsporám

Zkráceně NZÚ, Nová zelená úsporám je program podpory Ministerstva životního prostředí ČR, který byl zaveden v roce 2021 a jehož cílem je podpořit investice v oblasti energetiky obnovitelných zdrojů za účelem úspor ve spotřebě energie a snížení emisí skleníkových plynů. Program poskytuje finanční podporu jak pro domácnosti, tak pro komerční užití. Program se týká hned několika oblastí, ale pro nás je důležité, že mezi ně patří i solární energetika.

smaller_logo_nzu

Domácnost nebo komerce?

Dotační proces se výrazně liší v závislosti na tom, zda uvažujete o FVE pro domácnost, či zda pro nějakou komerční budovu. Několik zásadních rozdílů si můžete prohlédnout ve vedlejší porovnávací tabulce. Výše získané dotace se pak odvíjí od jednotlivých produktů a jejich ceny.

Dotace na míru

Našemu odbornému týmu záleží na úspěšném vyřízení všech vašich požadavků. Pomůžeme vám s počáteční předpokládanou kalkulací i dalšími kroky, které povedou v úspěšné vyplacení dotace pro vaši fotovoltaickou elektrárnu. Nedá se obecně říci, jak moc díky dotaci můžete nakonec ušetřit, protože celková částka, na kterou se dotace může v samotném výsledku vyšplhat, závisí na mnoha faktorech.

CHCI NEZÁVAZNOU NABÍDKU
Fotovolty - instalace v01.00_00_06_23.Still007
vliv_na_dotace

Faktory vlivu

Jak již zmiňujeme výše, dotační proces se liší v závislosti na účelu FVE. Výpočet jako takový je stanoven jako určitý procentní podíl z celkových nákladů na danou investici. Jaké jsou ale další proměnné které mají vliv na výslednou výši dotace, která vám bude poskytnuta?

Proces žádosti

Vzhledem k množství všech proměnných je nutné pečlivě vyplnit nejen žádost, ale také dodat mnoho dokumentace. Nebojte se, nebudete na to sami! Budeme s vámi po celou dobu a pomůžeme vám se vším tak, aby byla vaše žádost ve výsledku úspěšná.

HANDSHAKEEE
banky

Financování

Přestože dotace výrazně zmenší hodnotu nákladů, vlastní fotovoltaická elektrárna představuje vysokou investici. Pokud váháte z finančních důvodů, neváhejte využít nejrůznější možnosti financování. Naše firma dokáže zprostředkovat nabídky na financování s mnoha bankami, stačí si jen vybrat.

CHCI NEZÁVAZNOU NABÍDKU
Kontakty
Máte dotazy? Zajímá Vás více informací? Napište nám nebo zavolejte - kdykoliv.
address
Sídlo firmy Nad Kamínkou 1563, Zbraslav,
156 00 Praha 5
+420 720 111 111
address
Pobočka Morava Rostislavova 856/5, 796 01 Prostějov
+420 737 597 132
data
Identifikační údaje č.ú.: 5488385399/0800
IČO: 085 72 631
DIČ: CZ08572631

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci získat slevu

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s nabídkou časově omezené slevy.


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.


Chci slevu