09. 05. 2024 — Konkurs Energetického holdingu Malina a.s.: Pro věřitele klíčová otázka spravedlnosti

„Poté, co přibližně v dubnu začaly pronikat na veřejnost informace, že tunelování Maliny neskončilo ani zdaleka s odchodem předchozího vedení, ale pokračuje dosud, bylo jen otázkou času, kdy bude takový návrh soudu podán a viníci se jím pokusí zamést stopy své trestné činnosti,“ říká CEO společnosti fotovolty s.r.o. Matěj Fejlek.

Zveřejňujeme naše stanovisko k nedávnému rozhodnutí soudu ohledně konkursu společnosti EH Malina a.s. Vysvětlujeme v něm, jak se společnost fotovolty s.r.o. postavila na obranu zájmů věřitelů a klientů společnosti EH Malina a.s., a proč tvrdí, že konkurs není výsledkem insolvence, ale spíše jakousi „krádeží za bílého dne“.

Navíc, fotovolty s.r.o. se nevzdaly boje ani poté, co se vedení EH Malina a.s. pokusilo o spolupráci se společností TnG-Air Servis s.r.o. Společnost fotovolty s.r.o. odmítla spolupráci kvůli nekalým obchodním praktikám TnG-Air Servisu, důvodným pochybnostem o neoprávněném přístupu k databázi klientů společnosti EH Malina a.s. a používání lží k manipulaci klientů. 

Aktuální události ukazují, že někteří členové věřitelského výboru se zpronevěřili výkonu své funkce a snaží se tiše a zároveň rychle za pomoci hlasování per-rollam zbavit věřitelský výbor práva na odvolání proti konkursu, čímž fakticky vytvářejí výbor dlužnický. Společnost fotovolty s.r.o. trvá na svém postoji a nabízí alternativní reorganizační plán, který vidí jako optimální cestu k zachování zájmů všech věřitelů a klientů Maliny.

Podívejte se na naše stanovisko a získejte unikátní pohled na celou situaci. Zapojte se s námi do řešení budoucnosti společnosti EH Malina a.s. a podvedených klientů.

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci limitovanou nabídku

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s limitovanou nabídkou. I vy můžete získat realizaci elektrárny do 30 dnů, jinak zdarma!


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.