03. 06. 2024 — Vyjádření společnosti fotovolty s.r.o. k reportáži České televize týkající se kauzy EH Malina a.s.

Na základě mnoha dotazů našich klientů a partnerů bychom se rádi v několika bodech vyjádřili k nedávné reportáži pořadu Reportéři ČT týkající se kauzy EH Malina a.s., která zmiňuje naši společnost.

Kontext insolvenčního řízení

Naše zapojení do insolvenčního řízení EH Malina a.s. bylo motivováno především snahou pomoci klientům, kteří se ocitli v obtížné situaci. Tento krok však narušil zájmy jiných účastníků řízení, což vedlo a vede k opakovaným útokům na naši společnost.

 

Poskytnutí informací novinářům

Paní Černou z pořadu Reportéři ČT jsme v rámci konference CAFT sami informovali o některých podezřelých skutečnostech. Bohužel se paní redaktorka rozhodla místo další investigace těchto skutečností prezentovat téma bulvárním způsobem. Tím se, dle našeho názoru, nešťastně odchýlila od objektivní a nezávislé práce veřejnoprávní novinařiny.

 

Průběh natáčení

Přestože bylo dohodnuto, že natáčení proběhne po předchozí domluvě s vedením společnosti fotovolty s.r.o., štáb České televize nakonec bezprostředně po jednání soudu odchytil advokáta naší společnosti, pana Mgr. Petra Opletala. Mgr. Opletal je angažován výlučně jako odborník na insolvence s mnohaletou zkušeností při reorganizacích velkých společností. Proto nedisponoval podrobnými informacemi o interní struktuře naší společnosti, což ovlivnilo výsledný obsah reportáže. Nám pak následně nebyla poskytnuta možnost vyjádřit se k věci a nepřesnost vysvětlit.

 

Senzace a kontext

V reportáži byla bez našeho vyjádření medializována osoba našeho kolegy Michala Leinwebera a fotografie majitele firmy, pana Žáčka. Na základě jedné fotografie pak byl prezentován čistě spekulativní kontext a vazby na další osoby, se kterými nemá majitel společnosti fotovolty s.r.o. žádné vazby. Takové kroky považujeme za bulvární a neetické.

 

Naše reakce a další kroky

  • I nadále budeme usilovat o pomoc klientům společnosti EH Malina a.s. a bojovat proti vyhlášení konkursu, který je, dle našeho názoru, tou nejhorší možností pro uspokojení podvedených klientů.
  • Přepracovali jsme nabídky pro klienty společnosti EH Malina a.s. tak, aby byly co nejvíce výhodné a transparentní.
  • Příští týden budeme finalizovat servisní balíčky pro „již namontované“ zákazníky.
  • Kolega Michal Leinweber zůstává na pozici CSO, kde odvádí velmi dobrou práci pro naše zákazníky a celé naše obchodní oddělení.

 

Fakta o naší společnosti

  • Spolupracujeme s největšími firmami v oboru s desítkami let zkušeností (ifTECH, Krajiczech, m-tec, Schrack, PRE aj.)
  • Jsme členy CAFTu a Solární asociace.
  • Působíme na trhu již 6 let.
  • Máme za sebou tisíce úspěšných instalací.
  • Máme vynikající reference a hodnocení na všech platformách.
  • Disponujeme základním kapitálem 10 000 000 Kč a pojištěním odpovědnosti 20 000 000 Kč.

 

Shrnutí

Chápeme, že negativní zprávy mohou vyvolat pochybnosti, ale ujišťujeme vás, že naše firma a naši zaměstnanci pracují s nejvyšší profesionalitou a snahou pomoci. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se zúčastnit našich informačních webinářů, kontaktovat nás telefonicky na speciální lince, +420 222 262 221, nebo se stavit u nás na centrále a přímo se zeptat na cokoliv, co vás zajímá. Rádi vás uvidíme. 

 

S úctou

Tým Pomáháme

fotovolty s.r.o.

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci limitovanou nabídku

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s limitovanou nabídkou. I vy můžete získat realizaci elektrárny do 30 dnů, jinak zdarma!


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.