09. 05. 2024 — Konkurz Energetického holdingu Malina: Pro věřitele klíčová otázka spravedlnosti

„Poté, co přibližně v dubnu začaly pronikat na veřejnost informace, že tunelování Maliny neskončilo ani zdaleka s odchodem předchozího vedení, ale pokračuje dosud, bylo jen otázkou času, kdy bude takový návrh soudu podán a viníci se jím pokusí zamést stopy své trestné činnosti." říká CEO fotovoltů Matěj Fejlek.

Zveřejňujeme naše stanovisko k nedávnému rozhodnutí soudu ohledně konkursu EH Malina. Vysvětlujeme v něm, jak se fotovolty postavily na obranu zájmů věřitelů a klientů EH Maliny, a proč tvrdí, že konkurz není výsledkem insolvence, ale spíše "krádeží za bílého dne".


Navíc, fotovolty se nevzdaly boje ani poté, co se vedení EH Maliny pokusilo o spolupráci se společností TnG-Air Servis s.r.o. Fotovolty odmítly spolupráci kvůli nekalým obchodním praktikám TnG, důvodným pochybnostem o neoprávněném přístupu k databázi klientů EH Maliny a používání lží k manipulaci klientů. 

Aktuální události ukazují, že někteří členové věřitelského výboru se zpronevěřili výkonu své funkce a snaží se v tichosti a rychlosti hlasováním „per rollam“ zbavit věřitelského výboru práva na odvolání proti konkursu, čímž fakticky vytvářejí výbor dlužnický. Fotovolty trvají na svém postoji a nabízejí alternativní reorganizační plán, který vidí jako optimální cestu k zachování zájmů věřitelů a klientů Maliny.


Podívejte se na naše stanovisko a získejte unikátní pohled na celou situaci. Zapojte se s námi do řešení budoucnosti EH Malina a podvedených klientů.

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci limitovanou nabídku

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s limitovanou nabídkou. I vy můžete získat realizaci elektrárny do 30 dnů, jinak zdarma!


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.