Co je TIČR aneb proč požadovat oprávnění k instalaci

V tomto článku se dozvíte, co se skrývá pod zkratkou TIČR a proč je důležité ptát se instalačních firem fotovoltaiky na oprávnění, které by měli od této organizace mít.

Nadšení z vlastní fotovoltaické elektrárny je pochopitelné - investujete do udržitelné energetiky, snižujete náklady na energii a přispíváte k ochraně životního prostředí. Ale při instalaci fotovoltaického systému je důležité mít na paměti i bezpečnost a zákonné požadavky.

V České republice je Technická inspekce České republiky (TIČR) pověřenou organizací k plnění úkolů státního odborného dozoru v oblasti bezpečnosti provozu vyhrazených technických zařízení. Každá firma provádějící instalace FVE by měla mít oprávnění udělené právě od této organizace. Zde je třeba zdůraznit, že oprávnění od TIČR není něco, čímž disponuje každá firma, která se zabývá fotovoltaikou. Jedná se totiž o velký závazek a zároveň důkaz profesionálního přístupu ke klientům a technické způsobilosti společnosti.

My všichni ve společnosti fotovolty s.r.o. jsme hrdí na to, že jsme toto oprávnění od TIČR získali. Díky tomu jsme se výrazně odlišili od konkurence a postavilo nás to do výjimečné pozice ve srovnání s ostatními společnostmi ve fotovoltaickém sektoru. Význam vlastnictví oprávnění od TIČR je veřejně znám, a to nejen u odborné veřejnosti, ale i u těch nejnáročnějších zákazníků, kteří si uvědomují důležitost bezpečnosti a kvality v oblasti instalace fotovoltaických elektráren.

TIČR nám udělila oprávnění podle zákona č. 250/2021 Sb., o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a o změně souvisejících zákonů. To znamená, že jsme schopni zajistit nejen instalaci, ale také servis a revize fotovoltaických elektráren v souladu se všemi platnými předpisy a normami. Je důležité si uvědomit, že fotovoltaická elektrárna je vyhrazeným elektrickým zařízením, a proto její instalaci, servis nebo revizi může vykonávat pouze osoba s odpovídajícím oprávněním právě od Technické inspekce České republiky. Tímto je všeobecně zajištěna bezpečnost provozu a ochrana majetku i životů.

Získání oprávnění od TIČR není pouze administrativní záležitostí. Je to důkaz našeho závazku bezpečnosti, kvality a profesionálního přístupu ke všem našim zákazníkům. Můžete se na nás spolehnout, že vaše fotovoltaická elektrárna bude instalována a udržována v souladu jen s těmi nejvyššími standardy a požadavky.

Pokud máte zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny s důrazem na bezpečnost a kvalitu, obraťte se s důvěrou na naše obchodní oddělení. Jsme tady pro vás a jsme připraveni splnit veškeré vaše požadavky a představy.

Kontaktujte mě

Vyplňte, prosím, formulář níže. Je nutné vyplnit alespoň jméno, PSČ a e-mail nebo telefonní číslo.


Chci limitovanou nabídku

Zanechte nám na sebe kontaktní údaje a obchodní zástupce vás brzy kontaktuje s limitovanou nabídkou. I vy můžete získat realizaci elektrárny do 30 dnů, jinak zdarma!


Technické šetření

Provedeme přibližně hodinové technické šetření ve vaší nemovitosti, na jehož základě vám připravíme nabídku šitou přímo na vaši střechu. Vše je nezávazné a nyní jako časově omezená nabídka zcela zdarma.


INFO PRO KLIENTY
EH MALINA